Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Понеділок, 01.06.2020, 08:58
Вітаю Вас Гість

Військово-польові збори

ЗВІТ

про підсумки викладання предмета «Захист Вітчизни» та  стан військово-патріотичного виховання у 2017/2018 навчальному році

          На виконання ст. 65 Конституції України, ст. 9 Закону України „Про загальний військовий обов’язок і військову службу”, Указу Президента України від 25.10.2002  № 984/2002 „Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичне виховання молоді”, програми вивчення предмета „Захист Вітчизни”,  з метою підвищення рівня підготовки учнів до служби у Збройних силах України, військово-патріотичного виховання учнівської молоді в школі вивчався предмет „Захист Вітчизни”.

        У своїй роботі педагогічні працівники школи формують в учнів практичні уміння та навички з предмета “Захист Вітчизни”, національну свідомість, загальнолюдські якості, дотримуючись  інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України від 20.05.2013      №1/9-349, наказу по Молодецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів від 04.09.2017 № 74-ос  «Про організацію та проведення занять з предмета «Захист Вітчизни» у 10, 11 класах школи у 2017 – 2018 навчальному році».

      Метою вивчення предмета „Захист Вітчизни” є:

- ознайомлення учнів з основами нормативно-правового забезпечення захисту Вітчизни, цивільного захисту та охорони здоров’я;

- набуття знань про функції Збройних Сил України, їхні характерні особливості;

- засвоєння основ захисту Вітчизни, цивільного захисту, медико-санітарної підготовки;

- здійснення психологічної підготовки до захисту Вітчизни;

- формування та удосконалення життєво необхідних знань, умінь і навичок учнів щодо захисту Вітчизни і військово-патріотичного виховання;

- підготовка учнів до захисту Вітчизни, професійної орієнтації молоді, служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, визначених чинним законодавством.

                Вивченням предмета „Захист Вітчизни” у 2017/2018 навчальному році було охоплено 20  учень, з них: 9 юнаків та 11 дівчат. Загальна кількість учнів 10 класу – 7 (6 юнаків та 1 дівчина), 11 класів – 13 (3 юнаків та 10 дівчат).

        Згідно з навчальним планом на 2017/2018 навчальний рік для вивчення предмета “Захист Вітчизни” виділено по 2 години на тиждень у 10-х та 11-х класах.

            Заняття проводились  на базі кабінету Захист Вітчизни,  в стрілецькому тирі на спортивних  майданчиках спортивній залі.

У 2017 році кабінет Захисту Вітчизни дообладнано плакатами  з основних розділів предмета, поновлено стенди передньої стінки, дообладнано місце днювального: влаштовано освітлення, виготовлено стенд з документацією (інструкції, книги обліку зброї і т.д.).

 Для проведення фізкультхвилинок та вправ з фізичної підготовки у класі розміщено 2 гімнастичних мати, відведено частину класу для проведення практичних занять з рукопашного бою, загальної фізичної підготовки та тренування тактичних дій солдата у бою. З метою ознайомлення та отримання практичних навичок організації побуту військовослужбовців ЗСУ встановлено армійське ліжко, яке відповідним чином оснащено постільною білизною та заправлене за зразком. У приліжковій  тумбочці розміщені необхідні предмети особистої гігієни (щітка, паста зубна приладдя для бриття та ін.). Кабінет забезпечено комбінованим столом для розбирання, складання та змащування зброї та для проведення тактичних занять на макеті місцевості, так як модель з піску не практична. Для проведення тактичних занять диверсійних груп впродовж 2014, 2015, 2016 років було створено базу навчальної зброї. У школі на балансі:

 • 2 автомати Калашникова (макети масогабариті переобладнані з бойових одиниць)
 • гранатомет РПГ-18 привезений із зони проведення АТО (використаним);
 • гранатомет РПГ-22,
 • 9 макетів  автомата Калашникова
 • 9 макетів багнетів-ножів до АК-74
 • 2 багнетів-ножів до автомата АК-74;
 • 5 пневматичних гвинтівок забезпечених чохлами для перенесення поза межами приміщень;
 • 2 пневматичні пістолети;
 • 1 пневматичний пістолет переобладнаний з бойового пістолета Макарова для вивчення будови та принципу дії механіки;
 • 2 ручні гранати Ф1 – навчальна для метання по нормативам та імітаційна з піропатроном для демонстрації роботи;
 • Мушковод для АК-74
 • Ящик командирський КЯ-74

Для радіаційного контролю місцевості відремонтовано пристрій ДП-5-А  дозиметр військовий. В наявності протитанкова міна ТМ-62 та 1 протипіхотна міна ПМН-2 та 1 протипіхотна міна МОН-50  для відпрацювання умінь постановки мін та прийомів розмінування .

Придбано, шляхом передачі майна з шкіл, які припинили свою діяльність армійський бінокль. Для проведення топографічної підготовки придбано армійський планшет з компасом, курвіметром, за рахунок кабінету географії  вкомплектований топографічними навчальними картами . Відремонтовано 10 саперних лопат для проведення робіт по влаштуванню інженерних споруд, окопів, щілин і т.д. З екіпіровки військовослужбовців зібрано військові ремені, є 10 комплектів польової форми. З вогневої підготовки є повний комплект мішеней для стрільби з пневматичної, малокаліберної зброї та автомата АК-74. Для відпрацювання дій учнів у складі  відділення та диверсійно-розвідувальної групи виготовлено на базі майстерні школи повний комплект макетів озброєння

 • 9 автоматів Калашникова
 • 9 ножів багнетів для вивчення прийомів рукопашного бою
 • ручний кулемет Калашникова
 • снайперська гвинтівка «Гвинторіз»,
 • ручний протитанковий гранатомет РПГ-7
 • станковий кулемет ДШК

Контроль за  викладанням предмета “Захист Вітчизни” здійснювався на достатньому рівні : вичалось та узагальнювалося наказом по школі та розглядалось на педагогічні й раді школи, що дозволило організовано та якісно проводити навчальний процес за основними напрямками Державного стандарту.

 Підготовка юнаків до служби у Збройних  Силах України  відповідає вимогам “Положення про допризовну підготовку”.

        Вивчення програмного матеріалу здійснювалось за допомогою теоретичних і практичних занять. Теоретичні заняття проводились лекційним методом. На практичних заняттях вчителі школи Карпенко П.М., Карпенко В.В. використовували принцип “роби як Я ”, показ техніки виконання, тренування учнів.

          Протягом року вивчалась тактична, вогнева,  стройова підготовка, військова топографія, прикладна фізична підготовка, Збройні Сили України на захисті Вітчизни, міжнародне гуманітарне право, основи цивільного захисту, військово-медична підготовка, статути Збройних Сил України.  Навчальну програму виконано повністю. 

        Стосунки між учнями та вчителями предмета “Захист Вітчизни” будувались на основі вимог загальновійськових статутів в обсязі тем, що вивчаються. Кожен урок починався з шикування, виконання Гімну України, привітання та стройового тренування юнаків. У процесі вивчення нового матеріалу, закріплення та перевірки засвоєння його учнями реалізувався принцип навчання: доступність, проблемність, зв'язок навчання з життям, диференціація. На різних етапах уроку використовувалась наочність: таблиці, малюнки, макети стрілецької зброї, схеми, відеофільми. В цій роботі, потрібно зауважити, що у школі використовувався мультимедійний комплект та програмне забезпечення, які суттєво покращив навчальний процес.

        Адміністрацією школи було проведено вивчення стану викладання предмета питання про який слухалося на педагогічній раді у січні 2018 року.         Аналіз відвіданих уроків та шкільної документації свідчить, що тематичні оцінки є комплексними, вони враховують всі види діяльності учнів і виставляються за трьома складовими оцінювання: знання теорії, розв’язання тестових завдань та виконання практичних прийомів.

   

        Проведений аналіз якості навченості  учнів 10-11-их класів показує ріст рівня навчальних досягнень учнів, що свідчить про належну роботу педагогів.

З метою закріплення знань, умінь і практичних навичок, набутих учнями на заняттях з предмета “Захист Вітчизни”, на виконання  розпорядження  Маньківської районної державної адміністрації на підставі розпорядження  Маньківської районної державної адміністрації від  3 квітня 2018 року № 74   «Про організацію і проведення навчально-польових зборів з  юнаками в 2018 році» , на виконання наказу відділу освіти від 05.04.2018 року 37-ос  «Про організацію і проведення навчально-польових зборів з юнаками в 2018 році» 23 квітня 2018 року були організовано та проведено  навчально-польові збори для учнів 11 класу,  де  практично були відпрацьовані теми з тактичної підготовки, вогневої підготовки, військової топографії, прикладної фізичної підготовки.

        Інформація щодо результатів проведення навчально-польових зборів відображена в додатках.

        Відповідно до планів роботи школи  в 2017/2018  навчальному році  були проведені заходи, приурочені знаменним датам в історії визвольної боротьби українського народу: річницям бою під Крутами, визволення Маньківщини  від німецько-фашистських загарбників, Збройних сил України, Дню пам’яті та примирення, Дню Перемоги,  а також на козацьку тематику :

 • жовтень 2017 року -  до 75-ї річниці створення Української повстанської Армії  проведено районні воєнізовані змагання, відзначено День Захисника України;

-  листопад 2017 року– зустріч колективу школи з бійцями АТО ( Полюга М.В.).

  грудень 2017 року -  відзначено  25 річницю Збройних сил України, проведено спортивні змагання серед хлопців та їх батьків;

 • лютий 2018 року – відзначено День виведення військ з території Афганістану, екскурсія учнів школи та шкіл району до музею «Афганець»;
 • лютий 2018 року – відзначено День пам”яті Героїв Небесної Сотні;
 • квітень 2018 року – проведено екскурсію  для учнів Подібнянської школи в музей «Афганець»

-   квітень 2018 року – проведено одноденні військово-польові збори учнів 11 класу

 • травень 2018 – участь у заходах до  Дня пам’яті та примирення

       

Розклад навчально-польових зборів

для учнів 11 класу Молодецької

загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

4 травня 2020 року

урок

Час проведення

Тема заняття

Ресурс який потрібно використати

1

8:30-9:15

Тактична підготовка

Положення про проведення навчально-польових зборів

Положення

2

9:30-10:15

Тактична підготовка

Інструктаж з БЖД під час проведення тактичної підготовки

Інструктаж

3

10:30-11:15

Тактична підготовка

Перегляд відеофільму «Зміна вогневої позиції в положенні лежачи»

Відео

https://youtu.be/1451Qdlnb0c

4

11:30-12:15

Тактична підготовка

Дії солдата в засідці(зробити схему розміщення бійців у засідці на колону з 3-х автомобілів у вказаному місці)фото схеми та Google карту місця проведення засідки  відправити  у Viber 0671286683

Список місць

5

12:30-13:15

Тактична підготовка

Тестування

Тест

https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=676771

6

13:30-14:15

Тактична підготовка

Перегляд відеофільму «Робота диверсійно розвідувальної групи по захопленню транспортного засобу»

Відео

https://youtu.be/D8JcDeWosFM

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Червень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту